+420 723 205 897
 

Nejčastěji kladené otázky

Je obtížné zvládnout jízdu na SUP boardu?

Otázka, kterou si běžně klade každý, kdo chce začít s tímto sportem. Pravdou je, že se jedná v podstatě o velmi jednoduchý sport. Na druhou stranu, podobně jako se většinou každý naučí jezdit na kole, ne každý ovládá všechny disciplíny cyklistiky na jedničku. I v jízdě na paddle boardu zákonitě existuje křivka učení. Když se poprvné na prkno postavíte, budete se cítit nestabilně a roztřeseně. Časem se však tělo a především psychika vyrovná s faktem, že prkno se pohybuje, zatímco vy stojíte. S tím, jak si pomalu osvojíte techniku pádlování, zjistíte, že není nutné vydávat tak velké množství energie.

Jak nafukovat paddleboard?

Všechna nafukovací prkna SUP jsou dodávána včetně ruční pumpy. Existuje však více možností, jak nafukovat plovák. Ruční pumpa funguje skvěle, ale než nafouknete prkno na požadovaný vysoký tlak 14 až 17 psi (0,96 až 1,17 baru) trochu si zacvičíte. I když před jízdou je dobré se rozcvičit, pokud chcete ušetřit síly a trochu času nebo potřebujete nafouknout více prken, doporučujeme využít 12v elektrický vysokotlaký kompresor, který nafoukne plovák na tlak asi 0,75 baru a zbytek dofouknete ruční pumpou.
Rozložte iSUP a ujistěte se, že ventil je v uzavřené poloze. To zjistíte tak, že když zatlačíte na kolík uprostřed ventilu, měl by sám vyskočit zpátky. Pokud ne, otočením ventilu by tak měl učinit. Vezměte pumpu a začněte nafukovat na požadovaný tlak. Poté odstraňte pumpu a nasaďte čepičku na ventil. Ostruhu (pokud je odnímatelná) instalujte až po nafouknutí. Vždy by jste se měli seznámit s postupem popsaným v manuálu vašeho paddleboardu, který se může u různých výrobců lišit.

Jak správně vyfukovat paddleboard?

Jelikož ovládání ventilu se může u různých výrobců lišit, měli by jste se v prvé řadě seznámit s postupem popsaným v manuálu dodávaným výrobcem. Vzduch vyfouknete stisknutím kolíku uprostřed ventilu a poté jej nastavte do otevřené polohy. Jakmile není v prkně tlak, srolováním vytlačíte zbytek vzduchu. Pokud máte elektrickou pumpu můžete vzduch vysát tak, že připojíte hadici k pumpě v místě nasávání.


 

Jak opravit nafukovací paddleboard?

 
Rychlé vyhledávání
Poslední navštívené produkty
  • Doposud jste žádný produkt nenavštívil(a).

Košík je prázdný

0
 
© Eshop SUPING.CZ